Şüpheli ilişkiden 50 gün sonra anti-hiv testi yaptırdım ve negatif sonuç aldım ancak daha öncesinde 30 gün doktor tavsiyesiyle retrovir ve epivirir denen iki ilaç kullandım,,,

Şüpheli ilişkiden 50 gün sonra anti-hiv testi yaptırdım ve negatif sonuç aldım ancak daha öncesinde 30 gün doktor tavsiyesiyle retrovir ve epivirir denen iki ilaç kullandım bu ilaçların bu negatif sonuç üzerinde herhangi bir etkisi varmıdır? ve 3. ayda bı test yaptırmam gerektıgını daha bılıyorum ancak 50.gun testısının negatıf olmasını sız nasıl yorumlarsınız 50. gun ne kadar guvenılır ve yeterlıdır?

Tahlil.com Cevabı : O ilaçları neden aldığınızı anlayamadım.Her şüpheli ilişki sonrası bunlar kullanılacaksa vay halimize.Sonuç zaten negatif çıkmış.Ancak HIV dışında genital yolla bulaşan başka hastalıklar da vardır.Sadece hIV testi çok anlamlı değil