Suprapubik pelvis usg ( ultrason) nedir.Bayanlarda ve gebelerde neden istenir?

Suprapubik pelvis usg ( ultrason)  nedir.Bayanlarda ve gebelerde neden istenir?

Tahlil.com Cevabı : Suprapubik pelvis us (Suprapubik pelvis usg) pelvis denilen vücut bölgesinde bulunan organları gösteren bir ultrason tahlildir.
Bayanlarda 10. haftaya kadar olan gebeliklerin araştırılması için ,genellikle kadın doğum doktorlarınca istenebilen radyolojik bir tahlildir.
Bu tahlil sonucuna göre varsa gebelik takibi de yapılabilir.