Sürekli karın bolgemde sancılar cekiyordum ozellikle geceleri dahileye gidip tahlil yaptırdım ve romatoid faktör 173.9 çıktı

Sürekli karın bolgemde sancılar cekiyordum ozellikle geceleri dahileye gidip tahlil yaptırdım ve romatoid faktör 173.9 çıktı bi kaç doktora gösterdim yatıs dedi siz degerlendirebilirmisiniz

Tahlil.com Cevabı : RF değeri oldukça yüksek.Tabi bu da normal değil.Ancak sadece bu değere bakarak da bir hastalık tanısı koyulamaz.
Bu değer yüksek diye de illa hastaneye yatmanıza gerek yok.Bir romatoloji ve/veya immünoloji doktoruna başvurup tanı amaçlı testleri ayaktan da yaptırabilirsiniz.
Tercihen bir üniversite hastanesine başvurmanızıöneriyoruz.