T3 degeri - 2,88 pg/mL (2,60-4,00 referans aralıgI) T4 degeri - 0,61 ng/dL (0,8-2,5 ?

merhaba. T3 degeri - 2,88 pg/mL (2,60-4,00 referans aralıgI)T4 degeri - 0,61 ng/dL (0,8-2,5 referans aralıgı)TSH degeri - 4,33 IUl/mL (0,40-5,0 referans aralıgı)T4 degerim aralığın altında sizce önemli derecede bir düşüklükmü. son 1 senede 10 kg kadar kilo artışım da oldu. sebebi bu olabilirmi acaba. gebelik durumuda söz konusu olabilir adetim 5 gün gecikti. özellikle gebelikte tiroit degerleri çok önemli diye biliyorum ve suan için endişeliyim yardımcı olabilirmisiniz.

Tahlil.com Cevabı : Gebelikte özellikle TSH değerinin 2,5 ve altı olması gerekir.Böyle bir şey planlıyorsanız endokrinoloji uzmanına danışmanızda yarar var.