Tahlil nasıl hocam Spermogram - - - - HASTA BİLGİSİ , YOKSUNLUK/PERHİZ 3 Gün 3 5 SİGARA EVET 0 0 K

 Tahlil nasıl hocam Spermogram    -    -    -    - HASTA BİLGİSİ    ,             YOKSUNLUK/PERHİZ    3    Gün    3    5 SİGARA    EVET        0    0 KRONİK HASTALIK    HAYIR        0    0 MAKROSKOPİ:    ,             VOLUM    4    mL    1.5    6 AGLUTİNASYON    HAYIR    VAR/YOK         GÖRÜNÜM    HOMOJEN-OPAK             VİSKOZİTE    NORMAL    <2 cm    0    2 LİKEFİKASYON    NORMAL    var / yok         pH    7.6        7    8 SAYI    ,             MİLYON /EJEKULAT    100    Mil/Ejek.    40    1000 MİLYON / mL    25    Mil/mL    15    300 CANLILIK    ,             TOTAL MOTİLİTE(a+b+c)    75    %    50    100 ( a ) HIZLI İLERİ    10     %    25    100 ( b ) YAVAŞ İLERİ    45    %    0    50 ( c ) YERİNDE HAREKETLİ    20    %    0    50 ( d ) HAREKETSİZ    25    %    0    50 MORFOLOJİ    ,             NORMAL FORMLAR    5    %    4    100 PATOLOJİK FORMLAR    95    %    0    96 BAŞ ANOMALİLERİ    35    %         ORTA PARÇA ANOMALİLERİ    18    %         BOYUN ANOMALİLERİ    25    %         KUYRUK ANOMALİLERİ    17    %         LÖKOSİT    0        0    1 YUVARLAK HÜCRE    0    ADET    0    5

Tahlil.com Cevabı : Sperm tahlil sonucunuzu değerlendirmeye aldık.Tahlil sonucunuzu değerlendirdiğimizde normal şekilli spermlerin yüzdesinin düşük olduğu gözleniyor.Bu sonuç ise, sperm tahlilinde  istenen bir durum değildir.Bu durumun araştırılması ve tedavi planlanması için üroloji bölümüne başvurmalısınız.