Tahlil sonuçlarında VDRL Pozitif (1/16 Pozitif)-(pozitif), Tp IgG + IgM pozitif, RPR. pozitif çıktı,

Tahlil sonuçlarında VDRL Pozitif (1/16 Pozitif)-(pozitif), Tp IgG + IgM pozitif, RPR. pozitif çıktı, ilk belirti 2018 Mart ayında ortaya çıktığında her iki kalçadan pen*silin uygulandı hastalık ne oranda mevcut ve ben yapılan bu tedaviyle hastalığı atlatır miyim. Doktor bir yıldan önceki hastalıkta her iki kalçadan bir doz yeterli dedi sizin düşünceniz nedir? Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil.com temel olarak tahlil yorumlayan bir sağlık sitesidir. Bunun dışında Hamile miyim? ve Hangi Doktora Gitmeliyim? konularında da danışmanlık hizmeti vermektedir.
Ancak tedavide kullanılan ilaçların seçimi, dozlarının ayarlanması, ilaçların kesilmesi ve yeni ilaç eklenmesi gibi konularda Tahlil.com doktorları herhangi bir yorumda bulunmaz.
Yapılan tedavinin seçilmesi, ilaçların doz ve kullanımı sizi muayene eden ve tedavinizi planlayan doktorun sorumluluğundadır.
Bu konuda tedavinizi planlayan doktorunuza danışmalısınız.