Tahlil sonucunun yanlış çıkma olasılığı var mıdır?

 Tahlil sonucun yanlış çıkma olasılığı var mıdır? lösemi olabilir mi doktor tekrarını istedi tahlilin ...ama kilo kaybım vs yok ateş yükselmem yok yorgunlukta öyle mevcut değil

Tahlil.com Cevabı : Zaman zaman bazı tahliller de referans aralıkları dışında sonuçlar çıkabilmektedir.Çok nadiren de olsa kalibrasyon, kitlerle ilgili problem veya kullanıcı hatası gibi nedenlere bağlı olarak da sapmalar olabilmektedir.Doktorunuz böyle bir durumdan şüphe eder ise, gerekirse tahlilinizi tekrarlatabilir vaya başka bir merkeze gönderebilir.