Tahlil Yorumlama - 2

1.sorum Selam hocam yaptırdıgım testler şöyle: VDRL_RPRSonuc.NegatifReferans degeri .negatif Anti HIV (Kemiluminesans veya benzeri)Sonuc 0,16Sonuc birimi S/COReferans degeri [birden fazla] HCV (Kemoluminesans veya benzeriSonuc 0,34Sonuc birimi S/COReferans degeri [birden fazla] HBsAg (Kemoluminesans veya benzeri)Sonuc 0,27SONUC BİRİMİ İNDEX (S/C)Referans degeri [BİRDEN FAZLA] Anti HBs (Mikropartikül immün assay-MEIA veya benzeri)Sonuc 17,04Sonuc birimi mIU/mLReferans degeri [birden fazla Sonuclar nasıl ?2. Sorum testen önce grip olmak ve kısılaya kan vermek ve antipiyotik kullanımı testin dogrulunu etkilermi?3. Sorum süpeli iliskiden 5 veya 6 yıl gecse bile yapılan test dogru cıkarmı?4. Hocam 1.ay önce askerdeyken ben jiletimi logaboya koyup tualete gitim ve 3dk sonra geldim eger o arda biri benim jileti kullandı ise bana virüs gecme olasılıgı cokmudur yüzümde kanama olmadı olduysa kücük tahrij olmuş olabilir ve be bu konulara cok kafa ya takarım test olmanıza gerek yok bu durum sonrası derseniz olmıycam yoksa 3 ay bana gecmezCevabınızı bekliyorum hocam

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba sonuçlarınızı inceledim, VDRL, Anti HIV, Anti HCV, HBsAg ve AntiHBs testleriniz normal, yani hiçir sorun yok, Testlerden önce grip olmak veya antibiyotik almış olmak bu testler sonuçlarınızı etkilemez. Şüpheli ilişkiden 5-6 yıl sonra da yapılan bu testler doğru çıkar, yani bu ilişkiden dolayı bu virüslerle ilgili bir probleminiz yok. Jilet kullanımı ile ilgili olarak daha önce sorunuzu 2 kez cevapladım, aynı cevaplar geçerlidir.

Sağlıklı günler dilerim.