Tahlilden 2,5 saat önce elma yedim.Glukoz değerim 116 çıktı, glukoz değerimin yüksek çıkmasında elma mı etkili olmuşmudur?

  27 yaşındayım sabah 6 da elma yedim ve 08.30 da kan tahlili yaptırdım.Tüm değerlerim normal çıkmasına rağmen glukoz 116.38 çıkmış.. (70-100 referans aralığ) acaba glukoz değerimin yüksek çıkmasında elma mı etkili olmuştur?

Tahlil.com Cevabı : Glukoz testi en az 10 saat açlıkta yapılmalıdır.Elma yemeniz değerin yüksek çıkmasında etkin olmuştur.Testi bir de aç karına tekrar ettiriniz.