Tahlilime göre enfeksiyon var mı?

Görünüm    Berrak- Renk Sarı-Bilirubin Negatif              Ürobilinojeneton Negatif- Glukoz (İdrarda)Negatif-Dansite1010 -Lökosit+Pozitif-Eritrosit Negatif-İdrar Sediment İncelemeLökosit:5-6 Eritrosit:1-2Epitel Hücresi:6-7-Direkt Mikroskopi: Hücre ve mikroorganizma görülmedi.Tahlilime göre enfeksiyon varmı?

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlilinde lökosit görülmesi enfeksiyonu düşündürür ama siz de lökosit sayısı az çıkmış. Herhangi bir şikayetiniz de yoksa enfeksiyon yok diyebiliriz fakat idrar yaparken yanma, sızı gibi şikayetleriniz varsa idrar kültürü yaptırmanızı öneririz.