Tahlilleri değerlendirir misiniz?.ggt 201.5 ) ( kollestrol267,68 ) (trigliserid314,75) (tsh6,54)(ldl kollestrol 156,55)

Aşağıda yaptırdığım tahlillerin sonuçlarını yazıyorum bikaç ay öncesinde de karaciğer yağlanması olduğu söylendi yorumlarsanız memnun olurum..(.ggt 201.5 ) ( kollestrol267,68 ) (trigliserid314,75) (tsh6,54)(ldl kollestrol 156,55)

Tahlil.com Cevabı : Özellikle GGT yüksekliği karaciğer yağlanmasını destekliyor.TSH değeriniz de yüksek, tiroid bezinizde hastalık olabilir.Kolesterol ve trigliserit değerlerinin de yükselmesi karaciğer yağlanmasının muhtemelen kilo fazlalığı ile olduğunu düşündürebilir. Diabet yönünden de risk altında olabilirsiniz.Bir endokrinoloji ve gastroenteroloji uzmanına görünmenizde yarar var.