Tahlillerimde T3: 1.38 0.45-2.04, T4: 1.20 0.80-1.80, TSH: 1.560 0.270-5.010 yorumlar mısınız?

tahlillerimde T3: 1.38 0.45-2.04 ,T4: 1.20 0.80-1.80TSH: 1.560 0.270-5.010değerleri çıktı ve doktorum levotiron kullanmamı söledi. Ultrasonumda ise tiroid sol lobda 7 mm çapında nodül bulundu.. doktoruma ilk gidiş nedenim guatr olup olmadığımı öğrenmek değil, kilo verememem ve sürekli kilü almamdı aslında… okuduğum bazı yazılardan anladığım kadarıyla TSH ın düşük çıkması metabolizma hızımın benım düşündüğümün aksine hızlı olduğu yönünde.. ancak ben son iki yıldır çok dikkatli beslenmeme rağmen hızla kilo alıyorum?

Tahlil.com Cevabı : Doktorunuz sanırım nodülü küçültmek için Levotiron vermiş, çünkü sizin de söylediğiniz gibi tiroid hormonlarınız normal sınırlarda. Bu tedavi metabolizmanızı hızlandırıp size kilo verdirir mi onu bilemem. Ama anlattığınız hikayey göre sizde insülin direnci var ve bu yüzden kilo veremiyorsunuz. Bu konuda incelenmeniz gerektiğini düşünüyorum