Tahlillerime de bakar mısınız?

Rica etsem tahlillerime de bakar mısınız? Tahlilde yazan Düşük ve yüksek değerleri yanına yazdım WBC 10,33 MONO 0,94 yüksek MONO% 9,1 LYM 1,3 LYM% 12,6 düşük MO% 7.52 NEU% 77,3 yüksek NEU 7,99 yüksek EOS% 0,8 BASO 0,02 RBC 4,29 HGB 13,4 HCT 39,6 MCV 92,3 MCH 31,2 RDW 14,6 RDW-SD 47,6 yüksek

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınızda herhangi bir problem yok.

g************ :

Anti HBs (Mikropartikül immün assay-MEIA veya benzeri) 66.49 Anti HCV (Mikropartikül immün assay-MEIA veya benzeri) 0.093 Anti HIV (Kemiluminesans veya benzeri) 0.074 HBsAg (Kemoluminesans veya benzeri) 0.441

Cevap:

 Anti HBS pozitifliği gösteriyor ki Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.Bu iki nedene bağlı olabilir.1.Hepatit B aşısı olmuşsunuz önceden ve bu nedenle bağışıklığınız olmuş2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsiniz ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık oluşturmuş.  Her 2 durumda da şu anda  bir hastalığınız bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.