Tahlillerimin anlamı nedir acaba? ASO : H 253 RF, kantitatif L <9

 Tahlillerimin anlamı nedir acaba?ASO : H 253 RF, kantitatif L <9 MCH L 26,4 MCHC L 30,5 PCT L 0,13 PDW L 22,3 Bu sonuçların anlamı nedir hocam?

Tahlil.com Cevabı : Tek başına ASO yüksekliği çok anlamlı değildir.Streptokok bakterisine bağlı gelişen enfeksiyonlar sonrası bu değer yükselir.Zaten sizde de ciddi bir yükseklik yok.Aşağıda konuya dair detaylı bilgi bulabilirsinizhttp://tahlil.com/aso-nedir-aso-yuksekligi-neden-olurKan sayım test sonuçlarınızda göndermiş olduğunuz parametrelerde ise kayda değer bir anormallik yok.Diğer kan sayım parametrelerinizde bir anormallik yok ise, bu sonucu normal olarak kabul edebiliriz.