:Tam kan sayımı yapıldı HGB oranı 16.9 çıktı doktorum hematolojiye görünmen gerek dedi.

Tam kan sayımı yapıldı HGB oranı 16.9 çıktı doktorum hematolojiye görünmen gerek dedi. Yaşım 21 ve bayanım. Yorumunuz nedir?

Tahlil.com Cevabı : Referans değer yazmamışsınız ancak aşırı da yüksek değil sonucunuz.Bir hafta sonra tekrar ettirin bu değerin üstü bir sonuç çıkarsa gidin doktora.Şu haliyle ve sadece bu sonuca göre panik olacak bir durum.Ayrıca yüksek rakımlı yörelerde yaşayanlar ve sigara içenlerde yüksek çıkabilir HGB.