Tam kan sayımındaki lenfosit % 39 çıktı

merhabalar benim sorum kan verirken yapılan tam kan sayımındaki lenfosit % 39 çıktı fakat normal değerler 22-31 bu sonuç endişe edicimidir diğertam kan sayımları sonuçları normal fakat bu kafama takıldı ve lösemi ile ilgili olabileceği hakkında beni korkuttular sizce sonuç nedir.

Tahlil.com Cevabı : Diğer sayımlar normal ise bu değer normaldir, lösemi ile ilgisi yoktur..

h*********** :

Merhaba, kan tahlili sonucunda Ferritin değeri 519.4 ( 30-400 normal değerler) çıktı. Bu değerin yüksek çıkması ne anlama geliyor? Teşekkürler.

Cevap:

Ferritin bir demir depo proteini olup, 24 adet iki farklı alt birimden  oluşmuştur. Ferritin vücüdumuzda demir deposu görevi üstlenen bir  protein çeşididir.   Ferritin  kan dolaşımında da bulunur. Ferritin testi ölçümü ile vücudumuzun  demir depoları hakkında bilgi sahibi oluruz. Ferritin yüksekliğnde vücudumuzda demir oranı yüksektir. Ferritin yüksekliği hemokromatoz hastalığı,çeşitli enfeksiyonlar ve bazı  ve tümörlerin varlığında görülür. Ferritin yüksek çıktığında tanı amaçlı ilave tahlillere ihtiyaç duyulur.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.