TEŞEKKÜRLER. Değerlerim şöyle; T3 - 3.97 T4 - 0.85 TSH - 0.02?

Merhaba, 5 ay önce doğum yaptım hamilelik dönemimde tsh hormonum sürekli düşüktü ilaç kullanım, kullandığım dönemde arada normale dönüyordu.Doğum yaptık dan sonra ilaç kullanmadığımdan tsh hormonlarım tekrar düşüşte ve 5 aydır hiç kilo veremedim. Acaba emzirme dönemimde ilaç kullanabilirmiyim. TEŞEKKÜRLER. Değerlerim şöyle; T3 - 3.97 T4 - 0.85 TSH - 0.02

Tahlil.com Cevabı : Bir tiroid bezi tahlili olan TSH hormonu değeri düşük çıkmış.TSH düşüklüğü normal değildir. Emzirme döneminde ilaç kullanıp kullanmayacağınız ve ne oranda kullanacağınızı doktorunuz karar vermelidir.Tiroid bezi fazla çalışıyor olabilir.İleri tetkik ve muayene amaçlı olarak Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tiroid Testleri,