Test sonuçlarımda yüksek çıkan değerlerim şöyledir; total kolesterol 250 (ref değer 120-200) ?

 Test sonuçlarımda yüksek çıkan değerlerim şöyledir;total kolesterol 250 (ref değer 120-200)LDL-kolesterol 169(ref değer 50-130)trigliserid 197 (ref değer 45-165)RDW 15,8 (ref değer 12-15,5) yorumlarsanız mutlu olurum.Tekrar saygılarımla,kolay gelsin

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol, kötü kolesterol (ldl) ve trigliserit değerleriniz yüksek çıkmış.Diyet,ve düzenli egzersiz düşürmede yardımcı olacak.Doktorunuz gerek görürse ilaç tedavisi de uygulayabilir