Testis ameliyatı oldum patolojı sonuçlarımı değerlendirir misiniz?

TANI‎:‎EMBRİYONEL KARSİNOM‎(‎SOL TESTİS‎,‎AMELİYAT‎)‎ MİKROSKOPİ‎:‎ -‎Tümör tipi‎: ‎Embriyonel karsinom‎ -‎Tümörün Çapı‎: ‎6‎x‎3 ‎cm‎ -‎Nekroz‎: ‎Yaygın izlendi‎ -‎İTGHN‎: ‎Yaygın‎ -‎Vasküler invazyon‎: ‎İdentifiye edilemedi‎ İNVAZYON‎:‎ -‎Rete testis‎: ‎invazyon yok‎ -‎Epididim‎: ‎İnvazyon var‎ -‎Perihiler yağ dokusu‎: ‎İnvazyon var‎ -‎Spermatik kordon‎: ‎invazyon yok‎ -‎Tünika vaginalis‎: ‎İnvazyon yok‎ -‎Cerrahi sınırlar‎: ‎Spermatik kord cerrahi sınırda invazyon yok‎ ÇEVRE OLUŞUMLAR‎:‎ -‎Tunika albuginea‎:‎Tümör invazyonu mevcut‎ -‎Rete testis‎: ‎Olağan‎ -‎Epididim‎: ‎Tümör ile infiltre olduğundan değerlendirilemedi‎.‎ -‎Spermatik kordon‎: ‎Olağan‎ -‎Nonneoplastik testis‎: ‎Fokal atrofi‎ -‎Lenf nodları‎: ‎İzlenmedi‎.‎ -‎İMMÜNOHİSTOKİMYA‎: ‎Tümör CD‎30 ‎ve PLAP ile yaygın‎, ‎BHCG ile tek tük PANCK ile fokal boyandı‎.‎EMA‎,‎AFP‎,‎CD‎117 ‎ve ‎P‎63 ‎ile boyanma yoktur‎.‎ -‎Patolojik Evre‎:‎pT‎1‎ lütfen açıklayın:(

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun, sitemizde patoloji tahlilleri genel olarak yorumlanmıyor.Genel bir bilgi olarak ise, sol testiste bulunan embriyonel karsinoma ait patoloji bilgileri yer alıyor. Bazı bölgelere yayılmış bazı bölgeler de yayılmamış.En doğru bilgiyi ameliyatı yapan doktorlar verecektir.