TİP1 diyabetim tansiyonum da yüksek olduğu için yapılan hormon tahlil sonuçlarında kortizol değerim 11.52 ug/dL(normal değer 6.7 - 22.6 ug/dL)çıkmıştır. 1mg dek

TİP1 diyabetim tansiyonum da yüksek olduğu için yapılan hormon tahlil sonuçlarında kortizol değerim 11.52 ug/dL(normal değer 6.7 - 22.6 ug/dL)çıkmıştır. 1mg deksametazon supresyon testinin sonucunda kortizol sonucum 0.74 ug/dL(normal değer 6.7 - 22.6 ug/dL)çıkmıştır. Yorumlarınızı rica ederim.

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle geçmiş olsun.Diyabet hastalarında zaten tansiyon olağan olarak da görülebilmektedir.
Tansiyonunuzun ne kadar yüksek olduğuna dair bir bilgi vermemişsiniz.Ancak verdiğiniz değerler de tek başına tansiyonun yükseklik nedenini ortaya koymaz.

Kortizol değeriniz düşük çıkmış.