Tiroid hastalığı şüphesi var.Öncelikle hangi testi yaptırmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : Gerek hipertiroidi ve gerekse hipotiroidide ilk bozulan ve tedavi sonrası son düzelen TSH testidir.Bu nedenle,tiroid bezi hastalıklarında tanı koymada en değerli test TSH dır.Bununla beraber ST3 ve ST4 testleri de yardımcı olacaktır.