Tiroid hormon testlerim normal cikti usg sonucum ise tiroid sag lob 8x10mm boyutunda net kitle konturu vermeyen hipoekoik alan izlenmistir.Doktorum biyopsi istedi.

Iyi hunler hocam. Tiroid hormon testlerim normal cikti usg sonucum ise tiroid sag lob 8x10mm boyutunda net kitle konturu vermeyen hipoekoik alan izlenmistir tiroid nodul ? Fokal tiroidit ? Kontrol usg onerilir doktorum biyopsi istedi yorumlarsaniz sevinirim

Tahlil.com Cevabı : Sonuç olarak tiroid bezinizde normal olmayan bir oluşum var.Bir takım ilave tahlillere gerek olabilir.Biyopsi de bunlardan biri.Şu aşamada endokrinoloji ve genel cerrahi bölümlerinde muayene, takip ve tedavinizi sürdürünüz.