TİT sonuçları:4-5 lökosit,5-6 kalsiyum oksalat kristali,8-10 epitel görüldü

2 ay önce idrar yolundan fleksible üreteroskopi yöntemiyle ameliyat oldum.Şimdi bel ağrılarım arttı ultrasonda herhangibir probleme rastlanmadı tit sonuçları Mikroskobi: 4-5 lökosit,5-6 kalsiyum oksalat kristali,8-10 epitel görüldü.bu durumu değerlendirirseniz sevinirim

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlar tam fikir vermiyor, idrar kültürü enfeksiyon varlığı yönünden bilgi verecektir.

a********** :

iyi akşamlar 3 aylık hamileyim idrar testi yapıldı daha dr.uma gösteremedim.siz bilgi verirmisiniz? yassı epitel 12 lökosit 24 bakteri az LEU negatif olması gerekirken benim sonuç pozitif BLD negatif olması gerekirken benim sonuç pozitif yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap:

İdrar tahlilinde lökosit görülmesi bir enfeksiyon olasılığını akla getiriyor.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.