Toksoplazma testi sonuçlarım da Igg pozitif ıgm negatif çıktı. Bu ne anlama gelir toxo avidite testi yaptırmalı mıyım?

Merhaba üniversite hastanesinde yaptırdığım toksoplazma testi sonuçlarımda ıgg pozitif ıgm negatif çıktı. Bu ne anlama gelir toxo avidite testi yaptırmalımıyım.

Tahlil.com Cevabı : Toxo Ig G pozitif olabilir. Toxo Ig M negatif olması hastalığı aktif olarak geçirmediğinizi gösteriyor. Test yaptırmanıza gerek yok.