total ıge 1590 larda;

2 yasından 30 yasıma kadar allerjık bronşit ve daha sonra astım hastalığına yakalandım daha öncelerınde astım benı yılda 1 veya 2 kere tetıklıyordu ama son 6 aydır hemen hemen her ay 15_20 gun acıllerde gecıyor kortızon haplara basladım total ıge 1590 larda gögüs dr um ılaç değişikliği yaptı allerjı hapımı değişdirdi aynı zamanda kronık sizüzit hastasıyım ve burundan kortızon damlada kullanıyorum ilaçlarımı düzenlıde alıyorum akciğer tomoıgrafım temız akciğer filmlerim normal sadece total ıge yüksek sigarayıda bırakmaya çalışıyorum

Tahlil.com Cevabı : muhtemelen çocukkende astımınız varmış. kortizonda kullanıyor iseniz hastalıığnız oldukça aktif demektir. üstelik allerijik bir bünye ve sinüzit tedavide bizi uğraştıran ek hastalıklardır. siz mümkünse tek bir doktora gidin çünkü bu kronik bir hastalık sizinkide oldukça kompleks bir durum. tomografinin normsl olması sevindirici. veasıl önemlisi sigara bırakmaya çalışmayın mutlaka bırakın bunun için üniversite yada göğüs hastalıkları hastanelerinin sigarabırakma poliklinikleri yada sağlık bakanlığının 171 hattını arayıp randevu alın. sizin için durumu kötüleştirecek en büyük neden SİGARAdır