Total kolesterol 285 ,HDL 62,Trigliserid 105

Merhaba, Yaş 58 Kadın Yaş 58 Kadın Total kolestrol 285 0,0-200 HDL 62 Trigliserid 105 0-200 LDL 202 0,0-130,0 Değerlerim çok mu yüksek ? İlaç kullanmam gerekiyormu? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Total ve LDL kolesterolünüz yüksek çıkmış. Kolesterol hakkında günümüzde değişik görüşler mevcut. Öncelikle diyet ve egzersizle kolesterolünüzü normal sınırlara çekmenizi öneririz. İlaç son seçenek olmalı.