Toxoplasma Igm Ve Igg Pozitif Çıktı AviditedeYaptırdım. Avidite 0, 464 çıktı

Merhabalar Toxoplasma Igm Ve Igg Pozitif Çıktı AviditedeYaptırdım. Avidite 0, 464 çıktı değerlendirirmisiniz.Artık bebek için sakıncası bittimi endişelenmem gerekiyotmu ve bidaha yakalama riskim varmı teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Avidite değeriniz yüksek çıkmış.Yüksek aviditeli antikorlar son 3-5 ay içinde akut enfeksiyon geçirilmediğini göstermektedir. Bu da bebeğin sağlığı yönünden olumlu.Avidite indeksi çeşitli yöntemlere göre değişmekle beraber genellikle kabul edilen değerler şöyledir;0.2 ve daha altı = Düşük Avidite 0.2 – 0.3 = Şüpheli, ancak risk belirgin düşük lehine 0.3 üstü-0.44 = 0 Şüpheli, ancak risk belirgin yüksek lehine 0.45 ve daha üstü =Yüksek Avidite Doktorunuz bu konuda gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.Toxo Avidite konusu dikkatle incelemeniz gereken bir konudur.Aşağıda bu konuda yazmış olduğumuz detaylı yazıyı okumanızı öneriyoruz.Toxo Avidite