Trigliseritim 292 (0-150) çıktı .kolesterol 224 (0-200) bu deger rocatuane kullanmama engel midir?

Trigliseritim 292 (0-150) çıktı .kolesterol 224 (0-200) bu deger rocatuane kullanmama engel midir. Günlük 40 mg kullanıyorum 5. aydayım. Bu ilacı kullanmam bitince bu deger normale döner mi. teşekkürler..

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol ve trigliserit değerleri yüksek, bu konuda düzenli egzersiz ve diyet ilk aşamada bunları düşürmede etkili olacaktır.İlaç ile ilgili kararı ise doktorunuz vermelidir.