Troid bezlerimdeki tipi belirnemeyen nodül yüzünden troid bazlerim 10 ay önce alındı.150 mg Euthyrox kullandım.

Troid bezlerimdeki tipi belirnemeyen nodül yüzünden troid bazlerim 10 ay önce alındı. Opersyon sonrasında 150 mg Euthyrox kullanmaya başladım. Ancak 2 ay önce sistoskopi olacağım için ilacım 10 mg'a kademeli olarak düşürüldü. Şimdi yapılan testlerde; Serbest T3 2,64, T4- 1,12, TSH 12,18 ne yapmalı

Tahlil.com Cevabı : TSH değeri yüksekliği tiroid bezinizde bir hastalık olduğunu gösteriyor.Hipotiroidi olabilir Bir endokrinoloji uzmanına başvurun