Trombosit:145 doktor biraz düşük olduğunu söyledi düşüklüğünde ne gibi sorunlar olur?

Merhaba ben kan vermiştim ve sonuç şöyletrombosit:145 doktor biraz düşük olduğunu söyledi..Düşüklüğünde ne gibi sorunlar olur yükselirmi nolur boşunamı kuruntu yapıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. doktor tam açıklamadı ama ben kafama taktım;S 2ay sonra tekrar kan ver dedi

Tahlil.com Cevabı : Trombosit değeri 100 ün altın ainmedikçe korkmaya gerek yoktur.Sizde ise, normal değerlerin en alt aralığında olmakla birlikte endişe verecek bir düşüklük yok.Doktorunuz gerekli öneride bulunmuş onun uygun gördüğü zaman da testi tekrar ettirin.