TSH : 4,24 / referans aralığı : 0.27- 4,3 olarak çıktı, bu ne anlama geliyor?

Bir hafta önce yorgunluk ,sürekli uyku hal, halsizlik şikayetleri ile dokta gittim. kan testi sonucumda ; TSH : 4,24 / referans aralığı : 0.27- 4,3 olarak çıktı. ve doktor bana Euthyrox 50 mcg ilaç verdi. günlük 1 tablet ilaç kullanıyorum sizce ilaç kullanmam doğru mudur bana bilgi verebilir misiniz. şimdiden teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz normalin üst sınırına yakın çıkmış.Buradan tedavi hakkında yorum yapmıyoruz, tedavi ve teşhis konusunda asıl sorumluluk doktorunuzdadır.