TSH değerim düşükken glukoz değerim yüksek çıktı

TSH(tiroid stimülan hormon) 0,02 referans degerleri 35-4,94 cikti birde ac glukoz 112 mg referans degerleri 70-105 cikti sizce ne olabilir tskler..

Tahlil.com Cevabı : Bir tiroid bezi tahlili olan TSH hormonu değeri düşük çıkmış.TSH düşüklüğü normal değildir. Tiroid bezi fazla çalışıyor olabilir.İleri tetkik ve muayene amaçlı olarak Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tiroid Testleri,Açlık kan şekeri yani glukoz değerinizdeki hafif yükseklik diyabet hastalığı yönünden risk altında olabileceğinizi gösteriyor.Bir endokrinoloji doktoruna başvurmanız en doğru yaklaşım olacak.Doktorunuz gerek görürse ilave testler de isteyecektir.