TSH değerindeki yükseklik düşük yapmamın nedeni olabilir mi?

TSH değerim 8,3 ;serbest T3 değerim 3,22 ;serbest T4 0,59 bu testlerin tanısı nedir 7 haftalık gebe idim bebeğimi kaybettim sebep bu olabilir mi ? teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz gebelik için çok yükselmiş. Bu durum gebeliği olumsuz etkiler. Bu konuda sitemiz yazarlarından Doç Dr Mustafa Cesur' un yazısını okumanızı öneriyoruz .