TSH tahlillerim yapıldı. Anti-tpo *44.0 ıu/ml ve anti-tirologbulin/anti-tg*643.0ıu/ml çıktı.Euthyrox 50mcg ilacını düzenli olarak sabahları aç karına kullanıyorum.

TSH tahlillerim yapıldı. Anti-tpo *44.0 ıu/ml ve anti-tirologbulin/anti-tg*643.0ıu/ml çıktı.Euthyrox 50mcg ilacını düzenli olarak sabahları aç karına kullanıyorum. Evliyim ve çocuk sahibi olmak istiyorum ama etkilediğini söylüyorlar, ne yapmam gerekiyor?

Tahlil.com Cevabı : Muhtemelen bir oto immun tiroid hastalığınız var. Hashimato olabilirsiniz.Çocuk sahibi olmanız için engel olabilir. Endokrinoloji bölümünde takip edilmelisiniz.