TSH testi ile hamilelik anlaşılır mı?

19.12.2014 tarihinde kansizligimla ilgili test yaptirdim hormon tetkiklerimde TSH degeri 0,97 cikti ve durumu dogumda yaziyo 2 hft- 20 hft 5 ay - 12 yas yaziyo bunlar ne anlama geliyo acaba hamilemiyim

Tahlil.com Cevabı : TSH testi ile hamilelik anlaşılmaz.Hamilelik tanısı koyulmaz.Hamilelik şüpheniz var ise gebelik testi yaptırmalısınız.