TSH testi yaprırdım.TSH 5,6 çıktı.TSH yüksekliği nedir?

TSH testi yaprırdım.TSH 5,6 çıktı.TSH yüksekliği nedir? Hangi doktora gitmemi önerirsiniz?

Tahlil.com Cevabı : TSH tiroid fonksiyonları ile ilgili bir hormondur.TSH değeriniz yüksek.TSH,hipotiroidizm(tiroid bezinin az çalışması) Hashimoto tiroiditi, dışardan TSH salgılanan durumlar, subakut tiroidit gibi durumlarda yüksek çıkar.Başka tahliller de yapılması gerekir bir dahiliye veya endokrinoloji uzmanına başvurun.