Üstüne görme iken yapılan beta hcg testi doğru sonuç verir mi , test yaptırdım ve üstüne görmeden şüpheleniyorum sonuç negatif çıktı 5 gün sonra tekrar yaptırma

Üstüne görme iken yapılan beta hcg testi doğru sonuç verir mi , test yaptırdım ve üstüne görmeden şüpheleniyorum sonuç negatif çıktı 5 gün sonra tekrar yaptırmam gerekir mi

Tahlil.com Cevabı : Eğer kanamanın üstüne görme kanaması olabileceğine dair şüpheniz var ise yapacağınız gebelik test sonucu güvenilir bilgi verir. Eğer test sonucu pozitif çıkarsa bu kanamanın üstüne görme kanması olduğunu gösterir. Ancak negatif çıkarsa bu da gebeliğin olmadığını adetteki düzensizliğin başka nedenlere bağlı olduğunu gösterir.
Bu durumda sizin test sonucu negatif,kanamanız ise üstüne görme kanaması olmadığı anlamına gelmektedir. Bu yüzden gebelik testini tekrarlamaya da gerek olduğunu düşünmüyorum