Üstüne görme olduğunda hamilelik kanda beta hcg degerinden anlaşılır mı?

Tahlil.com Cevabı : Üste görme, üstüne görme veya  yerleşme kanaması olarak halk arasında bilinen durum bir çok kişide kafa karışıklığına yol açıyor.İnternetteki bilgi kirliliği ve yalan yanlış yazılan yazılar da kafa karışıklığına yol açıyor.Üstüne görme, kadınlar tarafından sıklıkla adet  kanaması ile karıştırılıyor.Bu konuda Tahlil.com olarak yüzlerce soru cevapladık.Bir çok da bilgilendirici yazımız yayınlandı.Altını çizmek istediğimiz önemli bir konu var.Üstüne görme sadece hamilelik varlığında görülür..Hamile kadınlarda da nadir olarak görülen bir durumdur.Kanama miktarı da her zaman görülen adet kanamasına göre çok daha azdır.Adet kanaması ile üstüne görme veya yerleşme kanasını ayırt etmek çok kolaydır.Adet kanamasında zaten gebelik olmadığı için gebelik testi negatif üstüne görme de gebelik olacağı için gebelik testi pozitif çıkacaktır.Ancak gebelik testinden önce kolayca saptanabilen bazı ayrıntılar da üstüne görmenin adet kanamasından ayırt edilmesini sağlayacaktır.Aşağıdaki yazımızda yerleşme kanaması ( üste görme) ile adet kanamasının nasıl kolaylıkla ayrılabileceğini okuyabilirsiniz.Üste görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?