Üstüne görmeden hemen sonra idrar testi yapılır mı?

Merhabalar üstüne görmeden hemen sonra idrar testi yapılır mı?

Tahlil.com Cevabı : Adet gecikmesi olduktan sonra yapmanızı öneririz..

a****** :

Hocam kolay gelsn sevgilimle adet dönemim bttiği zaman sürtünme yoluyla boxerlarımızla ilişkiye girdik o güne kadar kanamam vardı o gün yoktu erkek arkadasım boxerına bosaldı brazda benimkine bulastı 2 dk içinde silip mendil koydum aksamda az bi kanamam oldu sizce hamimilelik durumum varmı _

Cevap:

Anlattığınız şekilde yaşanan bir ilişki de hamileliğin oluşma ihtimali yok denecek kadar azdır. Ancak adet gecikmesi yaşarsanız gebelik testi yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

b*********** :

Nişanlım ile 7 şubatta ilişkiye girdim. 22 şubatta adet gördüm. Ve o adetimden bu yana adet görmedim. Bugün 2 tane gebelik testi yaptım ikiside negatif dedi. Ağrılarım var ayrıca ülke değiştirdim. Başka bir nedeni olabilir mi merak ediyorum.

Cevap:

İlişki sonrasında normal bir adet kanaması gördüğünüz için şikayetlerinizin sebebi hamilelik olamaz. Ancak adet tarihinizde uzun süreli bir gecikme yaşıyorsunuz. Sebebini öğrenmek için mutlaka ilgili doktora başvurmalısınız. Yaşadığınız stres veya ortam değişiklikleri de adet döngünüzü etkilemiş olabilir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.