Vajınal ultrasonda bakıp polikstık over olablir dedi bu hastalık kotu sonuclar dogurabilirmi? tedavısı nasıl olur?

Merhabalar 6 senedir hormonel bozukluklar için diane35 kullanıyordum her yaz 3 ay bırakıp tekrar başlıyordum doktor kontrolunde bu yaz yine bıraktım 3 ay fakat adet göremedim. doktorum vajınal ultrasonda bakıp polikstık over olablir dedi bu hastalık kotu sonuclar dogurabilirmi? tedavısı nasıl olur

Tahlil.com Cevabı : Bu hastalık tedavisi mümkün olan bir hastalıktır.Tedavi edilmediğind egebe kalmanıza engel olabilir, adet düzensizliği, kilo alma gibi bazı  sorunlara yol açabilir.Endokrinoloji ve kadın doğum doktorlarına başvurabilirsiniz.