Valproik asit testi 1.42

Valproik asit testi 1.42 çıktı bu nasıl?

Tahlil.com Cevabı :

Valproik asit epilepsi tedavisinde kullanılan bir ilacın etken maddesidir.Valproik asit testinin size neden uygulandığı konusunda bilgi verirseniz çok daha yardımcı olabilir.
Valproik asitin terapatik konsantrasyonu 50-100 mg/ml.Sizinki bu değerin altında. Yani tedavi edici dozun altında kan değeriniz.
Zararlı olan valproik asit değeri için ise toksik konsantrasyona bakılmalı. Bu değerin 100 mg/mlnin üstünde olması kişiye zarar verir. Sizde bu tür bir tehlike yok.
Bu durumda sizin tedavinizi planlayan nöroloji doktoru gereken aksiyonu almalı ve sizi bilgilendirmelidir.