Varikoselim var acaba çocuk sahibi olmamda bir sorun var mıdır?

Varikoselim var acaba cocuk sahibi olmamda bir sorun varmıdır bu sonuçladan sonra hacim 1.5ph 8lokosit 1sperm konsantrasonu 111.6 m\mlhareketlilik(a+b+c) 47.5ileri hızlı hareketlilik 27.3ileri yavaş harkt. 12.8yerinde hareketli 7.4hareketsiz sperm 52.5morf.% normal formlar 36.8motil sperm 53ileri motil(a) 30.5ileri motil(b) 14.3fonksiyonel sperm kons. 26.3hız 13sperm motilite 263toplam sperm 167hareketli sperm(a+b+c) 79.5 ileri motil sperm (a+b) 67.2fonksiyonel sperm 39.5bu sonuçlara göre degerler nasıl zaman ayırırsanız cok teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı :

Sperm testiniz normal olarak değerlendirilebilir.