Vitamin B12 değerim <50 pg/ml şeklinde çıktı .Yorumlar mısınız?

Vitamin B12 değerim <50 pg/ml şeklinde çıktı referans aralığı ise 126.6- 505 ben neden <50 şeklinde yazıldığını merak ediyorum, bunun anlamı nedir? Normale göre çok mu düşük ve ne yapmam gerekir? Doktorum iğne tedavisine başlattı tedavi tahminen ne kadar sürmelidir?

Tahlil.com Cevabı :

Evet B12 değeriniz oldukça düşük, tedaviye devam etmelisiniz, ancak mutlaka eksikliğin nedeni araştırılmalıdır, midenizin endoskopik olarak incelenmesini öneririz..