Vücuttaki bezeler büyüyünce kansere çevirir mi?

Doktor bey bütün cevaplarımı yayınlamanıza gerek yok bu arada ben aklıma takılan şeyleri soruyorum size biraz kafamı karıştırıyordu. Örneğin herhangi bir yerdeki kanserde boyunda beze büyütürmüş ancak kan tahlillerinde belli olurmuş.Bu dorğu mu? Gerçekten tedirginim.Doktor bey altta tahlilimi yazmıştım size. Önemli birşey görünmüyor dediniz. Şimdi benim geçmeyen bezelerimin sebebi ne olabilir.Büyümediklerini düşünüyorum çünkü 2 ay oldu hatta 2 ayı geçti farkedeli ve hala sadece elime geliyorlar dışardan bir şişkinlik olarak görünmüyorlar. Birde doktor bey 1 sene önceki kan tahlilimde b12 eksikliği çıkmıştı 135.2 seviyesinde. Benim bacağım ve ayaklarım üşüyor bazen. Yorulunca özellikle Bacak ağrılarım başlıyor ve bazen uyuşuyor.1 ay önceki kan tahlilimdede b12 alt seviyede çıkmıştı. Acaba bacak ağrılarımın sebebi bu mu olabilir? Birde bir yerde okumuştum b12 eksikliği bezelerde büyümeler oluşturablir mi?

Tahlil.com Cevabı : Vücüttaki bezeler büyüyünce mutlaka kanser vardır diyemeyiz.Bazı enfeksiyonlardan sonra da bezeler büyüyebilir.Bir doktora bezelerinizi muayene ettirin.Size gerekli bilgiyi verecektir.Vitamin B12 testiniz gerçekten düşük.Bunun için tedavi olmalısınız.Vitamin B 12 eksikliğinin bezelerle bir ilgis olduğunu düşünmüyorum.