waters grafi istendi

yoğun geniz akıntım, göz altı sinüslerde hafif sızı ve 39,5 ateş vardı. gittiğim acil serviste geniz akıntısına bakılarak önce waters grafi istendi, o arada hemogram sonuçları gelince waters grafiye gerek olmadığı, serumdan sonra antibiyotik verilmesi gerektiği söylendi. normalin dışında olan değerler şöyle : WBC : 17,2GRAN: 13,3MID : 1,7LYM : 13,1karnımda herhangi bir ağrı olmadığı, ciğer dinlemesi temiz çıktığı için gizli pnömoniden şüphelenildi ve ciğer filmi çekildi. ciğer filmine bakılarak bronşit teşhisi kondu. benim merak ettiğim sinüzit ve bronşit birleşimi beyaz küre oranını bu kadar arttıtır mı ?Şimdiden teşekkür ediyor iyi çalışmalar diliyorum.

Tahlil.com Cevabı : Evet arttırır,geçirdiğiniz enfeksiyona bağlı olarak wbc değeriniz yüksek çıkmış muhtemelen