Wbc 10-rbc 5,94-hgb 17-hct 51,7 çıktı, sizce sonuçlarım nasıl?

sevgili hocam bu gün kan tahlilleri yaptırdım.wbc 10-rbc 5,94-hgb 17-hct 51,7 çıktı.yaşım 42.birde idrar tahlilinde her sahada nadir lökosit görüldü.doktor bey beni hematoloji kliniğine gitmememi bura hct yüksek çıktı diye mikroskobi yaptır dedi.çok korkuyorum.o testi yaptırmağa görüşlerinizi söylerseniz çok sevinirim.bu testleri özel bir klinikte yaptırdım.şimdiden çok sağolun.saygılarımla hoşçakalın..

Tahlil.com Cevabı : Tahlillerinizde HCT ,RBC ve HGB yüksek çıkmış.Kan fazlalığı var diye açıklayabilirim.Yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlarda,fazla sigara içenlerde olabilir.Korkmanıza gerek yok.Testi birkaç hafta sonra tekrar ettirin.Gerekirse belirli aralıkla fazla kanınızı kan vererek azaltabilirsiniz.