Wbc 11.8 (10^3/ml 3.5-10.5) yüksek çıktı.nefelometrik'de Aso 478.52 ( IU/mL 0-200) yüksek çıktı neden olabilir?

Iyi günler hocam,3 ay önce açık bel fıtığı ameliyatı geçirdim.ağrılarım henüz geçmediği için dr'uma kontrole gittim.kan tetkikleri istedi.hematoloji'de sadece wbc 11.8 (10^3/ml 3.5-10.5) yüksek çıktı.nefelometrik'de Aso 478.52 ( IU/mL 0-200) yüksek çıktı.bunun üzerine dr'um mutlaka sedimantasyon sonucunu görmem lazım dedi.tahlil iki kere tekrarlandı ama her ikisindede kan pıhtılaştigi için tahlil yapılamadı.size sorum bu pıhtılaşmanin sebebi varmidir,mutlaka yaptırmalımiyim bu testi

Tahlil.com Cevabı : CRP testi de fikir verecektir.Ama şu aşamada panik olmanızı gerektiren bir durum yok.dOKTORUNUZ ÖNERİYORSA YAPTIRMALISINIZ