WBC 15,16 PDW 9,9 LYM 17,2 MON# 1,1 NEUT % 74,2 referans aralığına uymayan sonuçlarıMI değerlendirir misiniz?

Merhaba, 46 yaşındayım, bayanım. Göbekten sağ kasığa doğru ağrı ile hastaneye gittim. Hemogram sonuçlarında referans aralığına uymayan sonuçları yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler. WBC 15,16 PDW 9,9 LYM 17,2 MON# 1,1 NEUT % 74,2 NEUT# 11,26 Anti HCV 0,034 Negatif HBs Ag (MEIA) 0,593 Negatif Anti HIV 1/2 0,295 Negatif Glukoz 124 İdrar tetkikinde; pH 8 *H Eritrosit Strip + Erirrosit 7 HPH* H

Tahlil.com Cevabı : WBC değeriniz yüksek,enfeksiyon durumunda yüksek çıkar.İdrar tahlilinizde eritrosit çıkmış.bunlar da kan hücresi yani idrar yollarınızda kanama var.enfeksiyon veya taş kaynaklı olabilir.bu konuda üroloji uzmanı karar verecektir.ayrıca glukoz değerinizde yüksek.eğer kanı aç karına verdiyseniz,şeker hastalığı konusunda riskli durumdasınız diye değerlendirebiliriz.