Wbc 28.44 NE#18.23 LY#7.91 MO#2.16 MCV 69.7 MCH 23.2 RD¨W-CV 17.1 PLT 568

Merhabalar 25 aylık kızımda yaklaşık 8 ay önce safra kesesinde taş olduğu tanısı kondu bir çok tahlil yapıldı ama tam olarak bizi aydınlattıklarını söyleyemem.Ameliyat olmadı kan değerlerinde de bazı sorunların olduğunu söylediler ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz.Çünkü bulunduğumuz şehir küçük ve konuyla ilgili aydınlatılamıyoruz en son yapılan kan değerleri wbc 28.44NE#18.23LY#7.91MO#2.16MCV 69.7MCH 23.2RD¨W-CV 17.1PLT 568

Tahlil.com Cevabı :

Wbc oranı yüksek,bir enfeksiyon bulgusu olabilir,yine de periferik yayma adında bir testin yapılması yararlı olacaktır.Çocuk hematolojisi uzmanına danışabilirsiniz, safra kesesi taşı da çocuklarda sık görülen bir şey değil.Bu konuda da bir üniversite hastanesi çocuk bölümüne gitmelisiniz