WBC değerim 2,8 çıktı.WBC düşüklüğü için hangi bölüme gitmeliyim?

WBC değerim sürekli düşük çıkıyor.Son bir aydır yaptırdığım tahlillerde.En son yapılan tahlilde de 2,8 çıktı.Ne önerirsiniz.Hangi bölüm doktoruna başvur malıyım?

Tahlil.com Cevabı : WBC yani lökosit değeriniz düşük.Bazı virus enfeksiyonlarından sonra da wbc düşüklüğü olabilir.Ancak sizin wbc düşüklüğünüz 1 aydır devam ediyormuş.Bir hematoloji uzmanına başvurmalısınız.